MISS ČESKOSLOVENSKA: Toto je najkrajšia hasička CHOCHOLNÁ

Napriek veľkej konkurencii v podobe športových, kultúrnych a spoločenských podujatí v neďalekom Trenčíne organizujú v Chocholnej - Velčiciach každoročne množstvo vlastných akcií. Pripravuje ich obec, miestne záujmové združenia a súkromné osoby za výdatnej pomoci miestnych nadšencov.

Podľa Lucie Margetínovej, ktorá šéfuje na obecnom úrade kultúre, deti sa každoročne tešia na Rozprávkový les, tento rok v spolupráci s Poľovníckym združením Sokolí kameň pripravili Poľovnícky deň pre deti, s pozitívnou odozvou sa stretol tohtoročný prvý ročník Jánskych ohňov v miestnom Parku slobody. Samotní organizátori boli prekvapení bohatou účasťou nielen obyvateľov Chocholnej – Velčíc, ale aj okolitých obcí.

Podujatie pripravili v spolupráci s miestnym futbalovým oddielom Sokol, ktorý zorganizoval aj Futbalový víkend. „Na august pripravujeme už 17. ročník cyklistických pretekov Chocholná – Kykula a vzápätí turistický pochod, veľkej obľube sa teší Western rodeo show v areáli Pod Tlstou horou. Kultúrne, spoločenské a športové vyžitie v obci je bohaté,“ skonštatovala Margetínová.

Okrem futbalového a stolnotenisového klubu, ktorých družstvá reprezentujú obec v krajských súťažiach, pôsobia v Chocholnej – Velčiciach aj ďalšie záujmové organizácie – Dobrovoľný požiarny zbor, Miestna ľudová knižnica, MO Matice slovenskej, Demokratická únia žien Slovenska, Slovenský Červený kríž, Poľovnícke združenie Sokolí kameň, chovatelia.

Ľudové tradície udržiavali v obci folklórny súbor Kykula a detský folklórny súbor Kykulka, ktoré však už dnes nepracujú. Aktívna je však ženská spevácka skupina Studienka. Obec ďaleko za jej hranicami i za hranicami Slovenska pozitívne zviditeľnila Dominika Adamčiová, ktorá sa v roku 2012 stala historicky prvou Miss hasička Československa.

Páči sa vám hasička Miss Československa?

Celkové hodnotenie

Loading ... Loading ...

AUTOR: Pavol Konštiak

Novinár s dlhoročnými skúsenosťami v médiach.

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť