Muž vyrábal drevené hračky: Jeho dielňu pohltili plamene LIPTOVSKÁ LÚŽNA

Muža na invalidnom dôchodku a jeho dcéru pred tohtoročnými Vianocami postihlo veľké nešťastie. Pán Ladislav sa živil výrobou rôznych ekologických drevených hračiek. Vyrábal drevené kolísky, hojdacie koníky, drevené interiérové dekorácie a ďalšie iné suveníry. 

Po návrate domov neveril vlastným očiam, keď zbadal, čo ostalo z jeho dielne. Podľa jeho slov mu neznámy páchateľ podpálil dielňu úmyselne. Zhoreli všetky stroje, ako aj pripravené výrobky na dokončenie a predaj.

„Ani neviem čo mám povedať. Ako mám reagovať. Ľudia, čo škodia a ničia životy druhých ľudí, čo sa len snažia o obyčajný život. Ako? Prečo?,“ začínajú slová, ktoré Ladislav napísal na sociálnej sieti.

„Dnes ráno, v čase keď som nebol doma, mi niekto úmyselne podpálil dielňu, všetko je preč, cirkuláre, sústruhy, frézy, hobľovačka… Všetok čas, ktorý som prežil v tejto dielni, na tomto mieste! všetky moje nápady a vymysli, od elektrických strojov až po ručné nástroje, priestory. Je po všetkom,“  píše ďalej Ladislav.

Ladislav prosí o pomoc. Aj napriek požiaru sa chce pokúsiť urobiť deťom na Vianoce radosť. Urobí všetko preto, aby si pod stromčekom mohli nájsť hračky z jeho ponuky.

„Tento príspevok je určený pre ľudí, ktorí mi chcú pomôcť, čo i len jednou korunou, pretože ja sám nedokážem ďalej fungovať. Ďakujem úprimne a z celého srdca každému, ktorý mi chce pomôcť rôznou formou: dosky, materiál, stroje alebo finančne“ dodal muž.

 

Súvisiace články

Zatvoriť