Na pomoc Orave sa vydali aj stovky dobrovoľných hasičov z celého Slovenska NÁMESTOVO

Na severe Slovenska bude v sobotu pomáhať s odstraňovaním následkov snehovej kalamity viac ako 280 hasičov. Členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí (DHZO) smerujú do viacerých obcí na Orave, informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Na sever Slovenska už dorazili všetci dobrovoľní hasiči, ktorých tam vyslali na pomoc z viacerých kútov Slovenska. „Pred hodinou prišlo na miesto 100 členov DHZO z Prešovského kraja, ktorí budú pomáhať v obciach Zákamenné, Novoť a Krušetnica. Pred pár minútami dorazili do Oravskej Lesnej aj posledné tri autobusy. Dobrovoľní hasiči z autobusu z Nitrianskeho kraja smerujú na pomoc do obce Mútne, posádky z autobusov z Bratislavského a Trnavského kraja budú odstraňovať následky snehovej kalamity v Oravskej Lesnej,“ priblížila Farkasová.

Dobrovoľní hasiči smerujú na Oravu.

Historicky prvýkrát v spolupráci HaZZ a Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR došlo ku koordinovanému presunu takého veľkého množstva hasičov na pomoc ku konkrétnej udalosti, skonštatovala Farkasová.

Po 14.00 h na miesto dorazila aj ministerka vnútra SR Denisa Saková (Smer-SD).

Mimoriadna situácia v Žilinskom kraji naďalej platí na území okresu Námestovo a v ďalších obciach. Na zhadzovanie snehu z preťažených stromov na hornej Orave vo štvrtok (17. 1.) prvýkrát v histórii využili vrtuľník . Pri odstraňovaní následkov kalamitypomáhajú od utorka (15. 1.) aj vojaci.

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť