AKTUÁLNA SPRÁVA

Obrovský požiar pri štadióne: Budova ľahla popolom, škody za 200-tisíc BRATISLAVA

Hasiči boli opäť v pohotovosti. V hlavnom meste totiž zasahovali pri obrovskom požiari v mestskej časti Nové mesto, ktorý vypukol medzi známym obchodným centrom a futbalovým štadiónom. Plamene zasiahli opustený objekt v rekonštrukcii, dym bol viditeľný už z diaľky. Majiteľ odhadol škody na viac než 200-tisíc eur.

Na mieste podľa slov hovorkyne Prezídia Hasičského a záchranného zboru Zuzany Farkasovej zasahovalo takmer 40 príslušníkov a členov DHZO z Ružinova a Rusoviec s desiatimi kusmi hasičskej techniky.„Požiar sa hasičom už podarilo lokalizovať a naďalej pracujú na jeho likvidácii,“ uviedla krátko pred obedom.

Po 13.30 hod. bratislavskí hasiči aj naďalej pokračujú v jeho likvidácii. „Situáciu majú pod kontrolou, na mieste sú tri posádky profesionálnych hasičov z Bratislavy, príslušníci z ťažkou technikou UDS zo Záchrannej brigády v Malackách a dobrovoľní hasiči z Ružinova,“ uviedli hasiči.

Plamene mali vzniknúť v opustenej budove v rekonštrukcii, ktorá sa nachádza medzi nákupným centrom a futbalovým štadiónom na Junáckej ulici. „Z dôvodu, že majiteľ objektu odhadol škodu spôsobenú požiarom na viac ako 200 tisíc eur, bola na miesto udalosti vyslaná expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z PTEÚ,“ dodala Farkasová.

Súvisiace články

Zatvoriť