Obrovský požiar v Trnave: Horel sklad chemikálií TRNAVA

V stredu popoludní zachvátil obrovský požiar sklad bazénovej a dezinfekčnej chémie v Trnave. Desiatky profesionálnych a dobrovoľných hasičov sa požiar snažilo dostať pod kontrolu. Podarilo sa im to dnes skoro ráno.

Ako uviedol HAZZ, po príchode hasičov bola celá hala zachvátená plameňmi a bola v 3. fáze horenia. Na mieste zasahovali profesionáli z Trnavy, Galanty, Piešťan, Dunajskej Stredy a Bratislavy a dobrovoľní hasiči z obcí Voderady, Cífer, Jaslovské Bohunice, Bohdanovce nad Trnavou, Zeleneč a Križovany nad Dudváhom.

Po 12 hodinách požiar lokalizovaný

„Veliteľ zásahu vyhlásil lokalizáciu požiaru pred pol šiestou hodinou ráno – takmer 12 hodín od vzniku požiaru. Udalosť mali hasiči celú noc pod kontrolou, vďaka rozoberaniu konštrukcie objektu a systematickému skrápaniu objekt už len dymí. Na požiarisku je niekoľko skrytých ohnísk, ktoré budú hasiči monitorovať,“ uviedlo Prezídium Hasičského a záchranného zboru.

Vyjadrila sa aj polícia

„V súvislosti s požiarom skladových priestorov v meste Trnava vykonávajú hliadky Kontrolného chemického laboratória Nitra merania v Trnave a okolitych obciach. Doterajšie merania na škodlivé latky boli negatívne,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť