AKTUALIZOVANÁ SPRÁVA

Požiar na bratislavskom internáte, hlásia zranených študentov BRATISLAVA

Štyri desiatky hasičov boli privolané k požiaru internátu chemického učilišťa vo Vlčom hrdle v Bratislave. Požiar vypukol pred 23.00 hod. v suteréne, pričom došlo k silnému zadymeniu celej 5-poschodovej budovy.

Požiar vypukol v utorok pred 23. hodinou v suteréne internátu, pričom bola zadymená celá 5-poschodová budova. Hasiči evakuovali z internátu 60 študentov, 10 osôb sa zranilo (z toho 7 bolo intoxikovaých splodinami horenia). Na miesto udalosti bol vyslaný evakuačný hasičský autobus.

Pri udalosti zasahovalo 43 hasičov z Bratislavy a zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách s 11 kusmi hasičskej techniky. O udalosti informovalo hasičské prezídium na sociálnej sieti.

Pomoc od vysokoškolákov

Stredoškoláci a študenti Ekonomickej univerzity v Bratislave z internátu, ktorý v noci horel, sa môžu ubytovať vo vedľajšom študentskom domove. Na sociálnej sieti o tom informuje študentský parlament univerzity. Podľa riaditeľky domova Heleny Kuchyňkovej je v súčasnosti voľných približne 20 lôžok.

„Študentský domov Ekonomickej univerzity Vlčie hrdlo 74 je samostatný objekt, ktorý nebol zasiahnutý požiarom objektu, ktorý sa nachádza v jeho okolí a momentálne je iba odpojený od elektrickej energie,“ spresnila.

Na miesto požiaru prišla aj výjazdová skupina Sekcie krízového riadenia Ministerstva vnútra (MV) SR a odboru krízového riadenia Okresného úradu Bratislava, súčinnosť poskytoval aj Slovenský Červený kríž. Informoval o tom hovorca rezortu vnútra Petar Lazarov. Študentom a pracovníkom pomáhali pri presune do bezpečia a prichystali prikrývky, karimatky a spacáky.

„Všetkým študentom bola taktiež poskytnutá strava, teplé nápoje a ponúknuté núdzové ubytovanie v priestoroch Inštitútu pre verejnú správu a na Akadémii policajného zboru,“ doplnil generálny riaditeľ sekcie krízového riadenia MV SR Marián Dritomský, ktorý sa zásahu osobne zúčastnil.

Príčiny vyšetruje polícia. 

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť