KONEČNE SA DOČKALI: Kamenná ulica je opravená ŽILINA

Jedna z najvyťaženejších ciest v Žiline sa dočkala obnovy. Kamenná ulica v Žiline, ktorá bola roky v katastrofálnom stave, má nový povrch. S prácami na jej obnove sa začalo začiatkom októbra, pričom v najbližších dňoch sa na nej doplní už len chýbajúce dopravné značenie.

Vozovka sa opravovala vo viacerých etapách. Kompletnou rekonštrukciou prešla časť cesty od Kinekusu po križovatku s Bánovským mostom v celkovej dĺžke 933 metrov.

V prvej fáze sa realizovali podkladové vrstvy, následne sa pristúpilo k frézovaniu vozovky, vybudovali sa žľaby a na záver sa cesta kompletne vyasfaltovala. Ako finálny asfaltový povrch sa použil mastixový asfaltový koberec, ktorý znesie enormné zaťaženie ťažkými autami.

„Rekonštrukcia Kamennej ulice trvala zhruba osem týždňov a vyžiadala si viacero dopravných obmedzení. Hoci sme sa snažili realizovať najdôležitejšie práce počas víkendov a sviatkov, premávku to počas týchto dní zaťažilo, preto by som sa rád poďakoval vodičom za ich trpezlivosť. Posledná vec, ktorú treba dokončiť je doplnenie zvislého a vodorovného dopravného značenia, ktoré plánujeme realizovať počas nadchádzajúceho víkendu, ak nám to poveternostné podmienky dovolia,“ uviedol dosluhujúci žilinský primátor Igor Choma.

Rekonštrukčné práce si vyžiadali 390 494 eur. Stavbu financovalo mesto z úverových zdrojov.

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť