Nehody pre aktuálne počasie pribúdajú: Tatra narazila do rodinného domu NÁMESTOVO

V niektorých častiach Slovenska nie je po snehu ani stopy a na niektorých miestach je snehové peklo.

Dopravu komplikuje aj zlá viditeľnosť na miestach s hustým snežením, čo má za následok vznik mnohých dopravných nehôd. Na cestách sa začali vytvárať snehové jazyky, miestami aj záveje. Pribúdajú aj úseky s poľadovicou.

Dôsledky snehovej kalamity

Dopravná nehoda sa stala v Rajci, kde nákladné vozidlo vrazilo do rodinného domu. Na výjazde z Námestova na Oravský Podzámok skončilo ďalšie nákladné vozidlo mimo cesty, v priekope.

Mimoriadna situácia bola vyhlásená aj v Novej Bystrici na Kysuciach. Pod ťarchou ťažkého snehu spadol stĺp vysokého napätia a zničil aj niektoré strechy na hospodárskych budovách v obci.

Vo výrobnej hale v Oravskej Lesnej sa pod ťarchou snehu zrútila časť strechy. Firma vyrába elektrotechnické komponenty. V závode pracovalo na nočnej 20 až 30 ľudí. Obrovský hluk ich veľmi vystrašil, po zvalení strechy zostali ako obarení. „Bola tu tlaková vlna, všetkých to zaskočilo. Našťastie nikto sa práve nenachádzal v časti, kde to spadlo,“ hovorí zamestnanec.

Orava pod snehom

Sneh zasypal domy, autá aj obchody. Ľudí žijúcich ďalej od hlavného ťahu „vyslobodzovali“ vojaci. Robili im chodníčky, aby sa k nim mohli dostať zdravotníci, poštárka či rozvoz jedla.

Súvisiace články

Zatvoriť