Tínedžerka ide za vraždu Tomáša do väzby! Prvé FOTO Judity (16) po ohavnom čine ŽILINA

Od vraždy 16-ročného Tomáša uplynul takmer týždeň. Dnes sudca rozhodol, že jeho rovnako stará kamarátka ide do väzby. Motív, teda to, prečo sa dievčina mala uchýliť k tak ohavnému činu, ale stále nie je známy. Viac svetla do prípadu prinesie až ďalšie vyšetrovanie.

Sudca dnes v Žiline rozhodol o vzatí do vyšetrovacej väzby Judity (16), ktorú polícia obvinila z vraždy Tomáša (†16). V súdnej miestnosti bol aj právny zástupca Judity, ten navrhoval nahradiť väzbu. „Chceli sme zaručiť peňažnú náhradu a tiež monitorovacie zariadenie, no sudca to neprijal,“ uviedol pre média právnik Rastislav Otruba.

Návrh prokuratúry bol, aby bola obvinená vzatá do väzby. Súd tento návrh akceptoval. Rozhodnutie súdu ešte nie je právoplatné, nakoľko obhajoba podala sťažnosť. To, že prokuratúra navrhovala väzbu, bolo kvôli útekovej a preventívnej väzbe. Tomáša dnes pochová rodina na cintoríne v Žiline.

Na gymnáziu v Žiline, ktoré Tomáš navštevoval, visí čierna zástava, spolužiaci aj učitelia zapálili sviečky.

Krvavá dráma sa odohrala vo štvrtok 16. mája popoludní v žilinskom byte. Políciu vtedy privolali na miesto, k dobodanému chlapcovi a zranenej dievčine.

Súvisiace články

Zatvoriť