Adam (22) si zarábal nezvyčajným spôsobom: Za toto si posedí niekoľko rokov PARTIZÁNSKE

Kriminalisti z Partizánskeho zadržali mladíka, ktorý u seba prechovával marihuanu a pervitín. Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ z Trenčína obvinil z obzvlášť závažného zločinu „nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držanie a obchodovanie s nimi“ 22-ročného Adama z okr. Prievidza.

Adam si na rôznych miestach v okr. Partizánske zadovážil omamnú a psychotropnú látku- pervitín a marihuanu. . Policajti odboru kriminálnej polície z Partizánskeho zhromažďovali operatívne informácie a po predchádzajúcom súhlase prokurátora Okresne prokuratúry v Partizánskom vykonali osobnú prehliadku u podozrivého.

Pri prehliadke policajti u neho našli a zaistili podozrivý materiál, ktorý bol zaslaný na expertízne skúmanie. Expertíza na KEÚ preukázala, že sa jedná o marihuanu a pervitín. Adam mal pri sebe minimálne 150 bežných dávok drogy. „Tovar“ ktorý predával bol skutočne rôznorodý.

Okrem pervitínu a marihuany policajti u obvineného našli aj extázu a tzv. fénixové slzy. Drogy si zadovažoval nielen pre vlastnú potrebu, ale ich aj predával ďalším užívateľom. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol obvinený umiestnený do policajnej cely.

Vyšetrovateľ spracoval podnet na vzatie obvineného do väzby. Sudca Okresného súdu v Partizánskom bude rozhodovať o jeho väzobnom stíhaní. Adamovi v zmysle trestného zákona hrozí trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

Súvisiace články

Zatvoriť