Akčná naháňačka: Medzinárodne hľadaný muž bol zadržaný SPIŠSKÁ NOVÁ VES

V piatok 4.10 vo večerných hodinách spozorovali počas výkonu služby spišskonovoveskí „PMJ-čkári“ vozidlo zn. BMW, ktorého osvetlenie nebolo v súlade s predpismi. Na zastavenie použili výstražné svetelné a zvukové zariadenie, ale vodič zrýchlil a snažil sa ujsť.

Policajné hliadky ho začali prenasledovať a následne ho chceli zablokovať služobnými vozidlami. Muž za volantom absolútne na výzvy polície nereagoval, ale v bezohľadnej a riskantnej jazde pokračoval.

V Spišskej Novej Vsi unikajúci vo vysokej rýchlosti nezvládol riadenie a pri brzdení dostal šmyk. Prednou časťou vozidla narazil do kovového stĺpa.

To nebolo všetko!

Muž sa dal na útek a snažil sa polícií stratiť v uličkách. Na Baníckej ulici mu cestu skrížila hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky, ktorá muža, kladúceho aktívny odpor, za pomoci donucovacích prostriedkov zadržala.

Policajti zistili, že ide o unikajúceho 37-ročného Juraja, na ktorého je vydaný Európsky príkaz na zatknutie, ktorý vydal súd v Chomutove (Česká republika) za zločin krádeže vlámaním.

„Keďže sa muž sťažoval na bolesť v kolene, ktorú si spôsobil pádom počas úteku pred policajnými hliadkami, bol prevezený do spišskonovoveskej nemocnice na ošetrenie, kde bol zároveň na zistenie požitia inej návykovej látky bol podrobený aj toxikologickému vyšetreniu,“ uviedla polícia.

Po vykonaní všetkých potrebných úkonov bol muž umiestnený do cely policajného zaistenia.

Súvisiace články

Zatvoriť