A K T U A L I Z O V A N É

AKTUÁLNE: Súd prepustil exšéfa Drukosu Františka Mojžiša

Okresný súd v Martine vyhovel žiadosti o predčasné prepustenie z väzenia, ktorú podal bývalý šéf nebankovej spoločnosti Drukos František Mojžiš.

Súd mu uložil 8,5-ročný trest za podvod. Pojednávanie prebehlo v piatok ráno priamo v Ústave na výkon trestu pre odsúdených v Sučanoch.

Ľudia do nebankovky Drukos vložili v 90. rokoch svoje tisícové úspory, pretože im Mojžiš sľuboval vysoký úrok – až 40 percent. Do nebankovky vložilo svoje peniaze 25 tisíc Slovákov. Dali tam takmer 4 miliardy vtedajších slovenských korún, čo je takmer 133 miliónov eur.

Vysnívané úroky však nedostali a svoje peniaze už nevideli. Súd Mojžišovi vymeral za podvod 8 a pol roka. Keďže si odsedel tri štvrtiny trestu, mohol požiadať o podmienečné prepustenie. Urobil tak a dnes ho z väznice v Sučanoch prepustili.

Sudca vyhovel jeho žiadosti a rozhodol o jeho prepustení so 6-ročnou podmienkou. Odvovodnil to jeho slušným správaním počas celého výkonu trestu, pričom 4 krát dostal disciplinárnou odmenu. Mojzisa si príde vyzdvihnúť jeho manželka a spolu odídu domov do Banskej Bystrice. “Mám pre koho žiť, mám ženu a päť úžasných deti. Jedna z prvých veci, čo budem na slobode riešiť, je môj zdravotný stav, ktorý si chcem dať do poriadku,” povedal tesne po verdikte.

Súvisiace články

Zatvoriť