VIDEO V ČLÁNKU

Bachar chcel do basy pašovať kokaín: Prišli mu na to KOŠICE

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil príslušníka Zboru väzenskej a justičnej stráže z prijímania úplatku a zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Obvinený, 26 ročný, muž mal ponúknuť jednému z odsúdených v ústave pre výkon trestu odňatia slobody v Košiciach, že mu za mesačný poplatok vo výške 2000 eur „prepašuje“ kokaín a aj ďalšie veci, ktoré nie sú v ústave pre výkon väzby povolené. Ďalšia suma by sa odvíjala od potrieb a požiadaviek odsúdeného.

Ďalej nasledovala scéna ako z akčného filmu. S kontaktnou osobou svojho „klienta“ si dohodol stretnutie v Košiciach na parkovisku pred nákupným centrom, kde mali osobne prediskutovať ďalšie detaily a prevziať úplatok. Stretnutie prebehlo podľa plánu, avšak moment prekvapenia prišiel vo chvíli, keď si prevzal peniaze v hodnote 7000 eur, zadržali ho policajti Národnej kriminálnej agentúry.

V prípade dokázania viny hrozí obvinenému, ako verejnému činiteľovi, za korupciu trest odňatia slobody na päť až 12 rokov, za zneužitie právomoci od dvoch do piatich rokov. Stíhaný je na slobode.

post_1

Súvisiace články

Zatvoriť