Bitka školáčok v Košiciach má dohru: Polícia obvinila dve dievčatá KOŠICE

Polícia obvinila z prečinu výtržníctva dve mladistvé osoby, a to dievčatá vo veku 15 a 16 rokov. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

Ide o prípad týkajúci sa zverejneného videa zo začiatku januára, na ktorom je zachytená bitka mladých dievčat, pričom ich sledujú a povzbudzujú desiatky rovesníkov. „Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania mladšia z obvinených sa po predchádzajúcej dohode, uskutočnenej prostredníctvom sociálnych sietí, stretla 5. januára tohto roku s 12-ročnou maloletou osobou a pred väčším počtom mladých ľudí sa za budovou jednej z bánk v Košiciach začali vzájomne fyzicky napádať do rôznych častí tela. Po skončení fyzického napádania k maloletej pristúpila staršia z obvinených dievčat, ktorá maloletú osobu zhodila na zem a tam ju fyzicky napadla,“ uviedla hovorkyňa s tým, že po tomto konaní nedošlo k zraneniam, ktoré by si vyžiadali lekárske ošetrenie.

VIDEO Škaredá bitka školáčok
Zdroj: Instagram

Ivanová ďalej pripomenula, že za uvedený skutok je stanovená trestná sadzba šesť mesiacov až tri roky, v prípade mladistvých osôb sa trestná sadzba znižuje na polovicu. „Keďže tretia zo zúčastnených osôb je osobou maloletou, takúto osobu nie je možné v zmysle Trestného poriadku trestne stíhať,“ dodala. V súvislosti s týmto prípadom vyšetrovateľ Policajného zboru naďalej vykonáva potrebné procesné úkony, prebieha znalecké dokazovanie a prípad polícia naďalej vyšetruje.​

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť