Bomby v auparkoch v tomto roku hľadali už šiesty raz BRATISLAVA

Po Bratislave, Košiciach, Žiline a Piešťanoch anonym v stredu ráno pohrozil bombou opäť v bratislavskom Auparku. Našli tam pyrotechnici výbušninu?

Anonym bombou v Auparku Bratislava pohrozil v stredu ráno krátko po 8,30 hod. „Pyrotechnická prehliadka nález bomby nepotvrdila,“ povedala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Ide už o šiestu bombovú hrozbu v auparkoch na Slovensku od uplynulého týždňa. Anonym minulý týždeň oznámil, že v nákupnom centre Aupark v Košiciach vybuchne bomba. Bombová hrozba bola aj v Auparku Bratislava. Podobný scenár malo v sobotu oznámenie, že bomba je v Auparku Žilina. Vo všetkých troch prípadoch sa bomba nenašla.

V nákupno-zábavnom centre Aupark v Piešťanoch polícia 6. januára – na sviatočnú nedeľu, keď boli obchody zatvorené – našla iba vrátnika a upratovačku. Pyrotechnici za asistencie hasičov a zdravotníkov budovu prehľadali, ale žiadnu bombu nenašli. Anonymná bombová hrozba sa v Piešťanoch zopakovala aj v pondelok.

Čo môže byť za hrozbami o bombách už v troch veľkých nákupných centrách? Auparky ani polícia doteraz oficiálne neinformovali, že v minulom týždni dostali viacerí šéfovia týchto firiem na Slovensku e-mail, v ktorom odosielateľ žiadal niekoľko tisíc amerických dolárov….

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť