Chlapček prišiel s cukrovkou do nemocnice a už sa živý nevrátil

[su_lightbox type=“image“ src=“krimispravy.eu“][su_button]28. septembra 2017, 13:00  [/su_button][/su_lightbox

Úrad pre dohľad skonštatoval, že zdravotná starostlivosť nebola maloletému pacientovi zo strany dohľadaného subjektu poskytnutá správne.

Do nemocnice prišiel z cukrovkou a domov sa už nevrátil. Rodičia trojročného chlapčeka z Nitry chcú vedieť, kto je zodpovedný za jeho smrť. Dieťa zomrelo v nemocnici a prípad prešetroval Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Chlapček z ničoho nič zvracal a zistili mu cukrovku. Dali ho na detskú jednotku intenzívnej starostlivosti.

„Prestával nás vnímať, načo sme stále upozorňovali, ale personálu to bolo jedno, oni hovorili, že to je len cukrovka, na cukrovku sa nezomiera,“ opísala postup zdravotníkov pre televíziu Markíza mama nebohého. O pár hodín neskôr, v noci, dieťa prestalo dýchať

„Resuscitovali ho, naštartovali mu srdiečko, previezli ho do Bratislavy, ale bol v stave mozgovej smrti, čo nám nikto nepovedal,“ spresnila chlapčekova matka.

Chlapčeka nešťastní rodičia pochovali už pred deviatimi mesiacmi. Prípad doteraz prešetroval Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Úrad pre dohľad skonštatoval, že zdravotná starostlivosť nebola maloletému pacientovi zo strany dohľadaného subjektu poskytnutá správne.

Podľa informácií televízie sa v osudnú noc, keď chlapček zomrel, pokazil monitorovací prístroj. Nemocnica teraz preveruje, či chyby pri liečbe spôsobili smrť malého pacienta a aj to, kto je za ne zodpovedný.

Pred pár rokmi fakultná nemocnica pochybila pri operácii študenta Šimona Bucha. Chlapec zostal v bdelej kóme. Rodina vysúdila odškodné 500-tisíc eur a súd potrestal aj anestéziológa, ktorý ho mal sledovať.

[su_box title=“MÁTE PRE NÁS TIP NA ČLÁNOK?“ style=“glass“ box_color=“#f74929″ radius=“5″]Stali ste sa svedkom zaujímavej udalosti? Podarilo sa vám urobiť jedinečnú fotku alebo video? Podeľte sa s ostatnými! Pošlite nám informácie, fotografie či video prostredníctvom mailu alebo Facebooku. Váš tip okamžite zverejníme. Staňte sa našim spolupracovníkom a tvorte s nami KRIMI stránku. Vaše tipy očakávame na adrese: tip@krimispravy.eu.[/su_box]

Súvisiace články

Zatvoriť