Chystáte sa na festival POHODA? Toto by ste mali vedieť TRENČÍN

V dňoch od 11.júla 2019 (štvrtok) až do 14.júla 2019 (nedeľa) sa na letisku v Trenčíne koná hudobný festival Pohoda. Predpokladá sa, že na festival príde približne 30 000 návštevníkov, pričom veľká časť aj motorovými vozidlami.

Vzhľadom tomuto veľkému náporu dopravy možno očakávať dopravné obmedzenia najmä v prvý deň konania festivalu, to znamená vo štvrtok 11.júla 2019. Kolóny sa môžu vytvárať na ceste I/9 pri obci Veľké Bierovce, Trenčianske Stankovce, Trenčianska Turná, na diaľnici D1 v križovatke Trenčín-juh, na križovatke ciest I/9 a I/61 v katastri obce Chocholná-Velčice, v obciach Veľké Bierovce, Opatovce, Trenčianska Turná, v meste Trenčín a podobne.

Okrem tvorby kolón je potrebné počítať so zvýšeným pohybom chodcov na cestách. Krajský dopravný inšpektorát v Trenčíne žiada účastníkov cestnej premávky o disciplinovanosť a vzájomnú ohľaduplnosť, rešpektovanie dopravných značiek a najmä sledovanie situácie v cestnej premávke.

Príjazd na Pohodu zo Žiliny

Počas celej doby trvania festivalu budú vykonávané opatrenia, ktoré sa okrem riadenia a dohľadu nad cestnou premávkou budú zameriavať na kontrolu dodržiavania zákazu vedenia vozidla pod vplyvom alkoholu, alebo návykových látok, používanie reflexných prvkov chodcami a podobne.

post_1

AUTOR: Pavol Konštiak

Novinár s dlhoročnými skúsenosťami v médiach.

Súvisiace články

Zatvoriť