Cudzinec si zavaril: Pytliačil s nelegálne držanou zbraňou BÁNOVCE NAD BEBRAVOU

Polícia informovala, že vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Bánoviec nad Bebravou vzniesol obvinenie zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania zo zbraňami a z prečinu pytliactva voči 68-ročnému mužovi talianskej národnosti, žijúcemu v okrese Bánovce nad Bebravou.

Podľa slov polície, obvinený mal neoprávnene prechovávať v spálni rodinného domu v okr. Bánovce nad Bebravou dlhú guľovú zbraň – malokalibrovku CZ452-2E ZKM American, cal 22 mm s optikou a podomácky upravenou hlavňou pripomínajúcou tlmič, guľovú strelnú zbraň neznámeho výrobcu a 167 ks nábojov rôzneho kalibru.

Talian ulovil daniela škvrnitého

„S inou nelegálne upravenou zbraňou s tlmičom mal obvinený v katastrálnom území obce Miezgovce, okr. Bánovce nad Bebravou v poľovnom revíre uloviť daniela škvrnitého, pričom na lov nemal vydané povolenie v zmysle zákona. Spoločenská hodnota uloveného daniela škvrnitého je stanovená na sumu 300 Eur,“ infromuje polícia na svojej stránke.

Obvinený muž v danom čase nebol držiteľom európskeho zbrojného preukazu. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť