ĎALŠÍ PRÍPAD: Rodičia z Dubnice nad Váhom nechali chlapčeka (1,5) v zamknutom aute

Nezodpovední rodičia v Trenčianskom kraji v sobotu popoludní pred nákupným centrom v krajskom meste nechali v zamknutom aute svojho chlapčeka (1,5). Dieťatko z auta vyslobodili privolaní hasiči.Robili zadné okno na aute. Dieťa previezli záchranári do nemocnice.

Hasičov privolali na parkovisko pred nákupným centrom v Trenčíne na Bratislavskej ulici v sobotu po 16. hodine.Rodičia z Dubnice nad Váhom (okres Ilava) nechali v aute chlapčeka (1,5) a odišli do nákupného centra.Hasiči bez zaváhania rozbili zadné sklo na aute, dieťatko vyslobodili, zabalili do mokrého uteráka a chlapčeka odovzdali privolaným záchranárom – potvrdil informáciu hovorca hasičov Trenčiaskeho kraja Marián Petrík.

„Dieťa, našťastie,  nebolo v život ohrozujúcim stave. Bolo spotené. Záchranári ho previezli do trenčianskej nemocnice,“ povedala hovorkyňa operačného strediska záchranárov Alena Krčová.

Tragédia na Orave

V pondelok nechala matka z dediny na hornej Orave svoju dcéru Sabinku († 2,5) zatvorenú v aute pri nemocnici, zatiaľ čo išla na vyšetrenie. Po návrate k autu dievčatko ihneď zobrala do nemocnice k záchranárom. Dieťa, bohužiaľ, neprežilo,

Súvisiace články

Zatvoriť