Ďalší šokujúci prípad: Psík mal 6 kilovú reťaz zrastenú do podkožia krku SLOVENSKÉ POLE

V útulku zachraňovali ďalší vážny prípad raneného psíka, ktorého zranenia sú výsledkom nepochopiteľnej krutosti človeka. Astorka objavila náhodná turistka, keď prechádzala autom okolo obce Slovenské pole v okrese Galanta.

Vodičke prišlo nevoľno tak musela zastaviť. Potom, čo sa jej naskytol hrozný pohľad na úbohé zviera bolo jej ešte horšie. Pes nevládne ležal v jame a okolo krku mal ťažkú reťaz. Žena hneď prípad telefonicky nahlásila a inšpektori z Linky proti krutosti začali v momente konať. Ešte v ten deň išli prípad skontrolovať.

„Psík mal reťaz vrastenú do podkožia krku, tá bola zhrdzavená uviazaná okolo stromu. Majiteľka nechcela psíka vydať, išli volať políciu. Žena nakoniec Astorka dobrovoľne vydala. Strom musel byť opílený. Je nepochopiteľné, ako upravená žena s gelovými nechtami dokázala žiť vedľa takto trpiaceho psíka. Astor bol prevezený k nám. Jeho stav bol taký vážny, že sme nevedeli, či prežije. Reťaz, ktorú mal omotanú okolo krku, vážila 6 kg! Na to, aby sme mu ju precvikli, sme ho museli uspať. Veterinárka prišla do útulku aj napriek víkendu, aby ho mohla okamžite operovať – ranu musela operačne zreparovať a predtým riadne vyčistiť – bola plná muších lariev. Tie mal chudák pes aj v očiach, v ušniciach, v papuli a konečníku. Na krku mal viacero zárezov, ktoré mu spôsobil tlak ťažkej reťaze,“ opisuje na svojej stránke Sloboda zvierat.

Psík nebol schopný sám prijímať potravu, preto mu bola nasadená infúzna liečba. Momentálne sa mu už chuť do jedla vracia, je však veľmi bojazlivý. Prípad je v štádiu riešenia.

Súvisiace články

Zatvoriť