Drogy a zbrane v rodinnom dome: Jedna osoba je už za mrežami HRIŇOVÁ

Začiatkom týždňa polícia informovala o prípade v Hriňovej. Išlo o podozrenie z drogovej trestnej činnosti a nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Zadržané boli dve podozrivé osoby. 23-ročná Veronika zo Zvolena a 47-ročný Štefan z Detvy.

V priestoroch rodinného domu boli pri procesných úkonoch nájdené rastliny rodu Cannabis, ktoré sú zaradené v zozname omamných látok. Ďalej ako uviedla polícia, boli nájdené dlhé strelné zbrane a náboje, ktoré podľa zákona podliehajú povoľovaciemu konaniu a evidenčnej povinnosti.

„V uvedenej veci bolo vyšetrovateľom kriminálnej polície vo Zvolene začaté trestné stíhanie pre drogovú trestnú činnosť, ale aj trestný čin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami,“ informuje polícia.

Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie

Žena čelí obvineniu z drogovej trestnej činnosti a muž je obvinený z trestného činu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

„Obvinená bola zo zadržania so súhlasom prokurátora prepustená na slobodu. 47-ročného muža polícia po vykonaných úkonoch eskortovala priamo do výkonu trestu odňatia slobody, a to za inú trestnú činnosť, pre ktorú bol už aj odsúdený,“ dodala polícia.

Súvisiace články

Zatvoriť