Dvaja Kysučania, ktorí do krvi zmlátili muža odišli s podmienkou

V marci sa neďaleko Žiliny udiala brutálna bitka. Spôsobili ju dvaja muži z Kysuckého Nového Mesta (otec a syn), ktorí sa podľa všetkého nevedeli zmieriť s tým, že ich niekto predbieha. Poškodenému Petrovi počas jazdy ukazovali ako ho podrežú, neskôr ho zastavili, udierali päsťami, ohrozovali plynovou pištoľou a hlavu mu rozbili kameňom.

Pred súdom dvojica priznala vinu a poškodenému sa ospravedlnila. Skutok, za ktorý otcovi so synom hrozilo až 10-ročné väzenie však prokuratúra za až tak závažný nepovažovala. „Z môjho pohľadu sa jedná o skratové konanie zo strany páchateľov, nejedná sa o recidivistov, ktorí by sa pravidelne dopúšťali trestnej činnosti, skôr sa jednalo o neplánované skratové konanie,“ uviedla prokurátorka pre Televíziu Markíza.

S tým však nesúhlasí poškodený Peter, ktorý konaniu prokuratúry nerozumie. „To bol teda poriadny skrat, toto nepovažujem sa skratové konanie. Títo ľudia sú tým povestní, tým konaním ako sa správajú. Pochybujem, že to bol skrat.“

Súd uložili mladšiemu páchateľovi trest tri roky väzenia so štvorročnou podmienkou a staršiemu mužovi 18-mesačný trest s 30 mesačnou podmienkou. Obaja musia navštevovať psychoterapeuta.

Súvisiace články

Zatvoriť