Dvojica predávala po Trnave pervitín: Polícia ich zadržala TRNAVA

Policajti Okresného riaditeľstva PZ Trnava zadržali dve osoby, ktoré vyšetrovateľ obvinil z predaja a distribúcie drog. Ide o 25-ročnú ženu a 30-ročného muža. Policajti pri akcii zadržali podľa predbežnej expertízy 131 dávok pervitínu.

Polícia pripravovala akciu s krycím názvom „Ares a Hera“ niekoľko týždňov. Informovali, že sa im nakoniec podarilo zadržať dotyčné osoby v pondelok (16. 9.) poobede na Ulici Bernolákovej v Trnave.

„Pri zadržaní našli u muža látky s podozrením na drogy v aute a žena ich mala v osobnej kabelke. Podľa informácií, ktoré majú policajti k dispozícii, drogy si mal obvinený zaobstarať vždy v meste Sereď, previezť ich do Trnavy, kde si ich medzi sebou rozdeliť. Obaja ich potom predávali ďalej svojim zákazníkom,“ uviedla polícia k prípadu.

Trest 10 až 15 rokov

Ako ďalej informuje polícia, vyšetrovateľ muža a ženu obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Zároveň bol spracovaný návrh, aby boli osoby stíhané väzobne.

„Obvinená bola za prechovávanie drog v minulosti odsúdená. O vzatí do väzby bude rozhodovať súd v najbližších hodinách,“ dodala ďalej polícia.

Za daný skutok hrozí páchateľom trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Súvisiace články

Zatvoriť