EXKLUZÍVNE VIDEO: Muž dobodal colníka aj seba, zranené je aj mladé dievča! BRATISLAVA

Agresívny muž, ktorý sa v širšom centre Bratislavy vyhrážal policajtom zabitím, dobodal najskôr colníka pred budovou Ministerstva financií SR a neskôr na Obchodnej ulici aj sám seba. Polícia musela použiť služobné zbrane.

Na Obchodnej ulici v Bratislave sa strieľalo. Na mieste zasahovala polícia, momentálne sú na mieste technici, ktorí zaisťujú stopy. Podľa bratislavskej krajskej hovorkyne Veroniky Slamkovej bol postrelený jeden muž.

Incident, ktorý vyústil do streľby na Obchodnej ulici v Bratislave, sa začal pred Ministerstvom financií SR na Štefanovičovej ulici. Potvrdila to hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová. Útočník sa chcel násilím dostať do budovy ministerstva. Tú strážia colníci z finančnej správy. 

„Útočník priamo pred budovou ministerstva pobodal príslušníka finančnej správy. Náš kolega je hospitalizovaný v nemocnici, našťastie, bol pri vedomí, o čom sa priamo v nemocnici presvedčili aj minister financií Ladislav Kamenický a prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová,“uviedla Skokanová.

Spred budovy Ministerstva financií SR sa takto ozbrojený začal pohybovať po centre Bratislavy. „Vyhrážal sa okoloidúcim ľuďom vrátane tých, ktorí ho prenasledovali a natáčali si ho na mobil. Najbližšia policajná hliadka išla k nemu. Vyhrážky pokračovali naďalej, muž sa oháňal nožom, bol nebezpečný pre svoje okolie a samotných policajtov, a preto hliadka použila služobnú zbraň,“ priblížila polícia. Postrelený muž sa podľa nej sám bodol do brucha. Polícia tvrdí, že postupovala tak, aby bola zabezpečená ochrana života a zdravia osoby, voči ktorej zasiahla.

Policajti naňho strieľali, zranili ho. Podľa informácií svedkov bola zranená aj 15-ročná dievčina – buď priamo postrelená alebo zranená od odrazenej guľky alebo nábojnice. Dievča previezli na operáciu do nemocnice. „Jeho zranenie je ľahké a vyšetruje sa, čo ho vôbec spôsobilo. Preto bude postup policajtov prešetrovať Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR,“podotkla polícia. Dievča sa nenachádza v priamom ohrození života. Dôvod konania muža a aj to, či mal pri sebe iné zbrane, je predmetom vyšetrovania. Tento prípad podľa polície nebol terorizmom.

V súvislosti so streľbou ošetrila záchranná zdravotná služba dokopy tri osoby, vrátane 15-ročného dievčaťa. K jeho zdravotnému stavu sa vzhľadom na jeho vek nemôže vyjadrovať. „Jeden z mužov je v kritickom stave a v umelom spánku, druhý zranený muž bol počas prevozu do nemocnice pri vedomí,“povedala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

„Policajti chceli muža zastaviť. Muž s nožom v ruke kričal, že ich zabije. Policajti ho niekoľkokrát upozornili, no on stále kráčal a kričal, že ich zabije,“povedala s tým, že počula niekoľko výstrelov.

Na Obchodnej ulici bola z dôvodu streľby prerušená doprava. Podľa vedúceho marketingu Dopravného podniku Bratislava Zenona Mikleho ukončenie uzávery podnik v súčasnosti nevie odhadnúť, potrvá však minimálne dve hodiny. „Električky sú odklonené na Špitálsku ulicu. Linky 5 a 9 premávajú po Nám. SNP cez Kapucínsku a tunel. Električky linky 7 sa otáčajú tak ako 8 na Nám. Ľ. Štúra. Linka 1 premáva cez Vazovovu a Krížnu na Špitálsku. Niekoľko električiek uviazlo na Radlinského a čiastočne aj na Obchodnej. Z toho dôvodu nie je premávka pravidelná,“ spresnil podnik na sociálnej sieti.

post_1

Súvisiace články

Zatvoriť