František (✝40) rozbíjal izbu na hoteli: Po zásahu polície zomrel! LUČENEC

Nečakaná smrť v lučenskom hoteli! V nedeľu okolo pol siedmej večer nový ubytovaný hosť František K. z Divína rušil nielen recepčnú, ale aj hostí nadmerným hlukom na izbe. Po dohode s vedením hotela zavolala recepčná políciu. O niekoľko minút neskôr Františka už ratovali záchranári.

Všetko sa zbehlo veľmi rýchlo. Podľa majiteľa hotela sa hosť správal mimoriadne agresívne. „Robil nielen hluk, ale rozbíjal aj zariadenie. Mali sme v tom čase veľa hostí, takže rušil aj ich. Recepčná mi telefonovala a informovala ma o probléme. Povedal som jej, aby postupovala podľa štandardného hotelového poriadku,“ vysvetlil majiteľ hotela v centre Lučenca.

Ešte nikdy doteraz sa im nestalo, aby hosť robil hluk, neporiadok a dokonca rozbíjal zariadenie. „Privolaná hliadka sa k nemu nevedela dostať. Bol na izbe, kde sa ubytoval len v nedeľu, zatvorený a tak sme im poskytli kľúč z recepcie. Keď zbadali, že muž je stále agresívny a váži asi 150 kilogramov, privolali si na pomoc skupinu pojazdnej motorizovanej jednotky z polície v Lučenci,“ pokračuje šéf hotela.

„Museli ho spacifikovať. Po chvíli zbadali, že mu je nevoľno a tak privolali záchranku,“dopĺňa.

„Po príchode posádky rýchlej zdravotníckej pomoci bol pacient pri vedomí, avšak dezorientovaný. Postupne upadal do bezvedomia. Posádka ihneď zahájila kardiopulmonálnu resuscitáciu. Muža sa však ani napriek veľkej snahe záchranárov nepodarilo oživiť. Privolaný lekár musel skonštatovať smrť,“ povedala Katarína Načiniaková, hovorkyňa skupiny Falck.

Prišla inšpekcia ministerstva vnútra

„Vo veci bolo začaté stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom vyšetrovania,“informoval Peter Lazarov, hovorca Ministerstva vnútra SR.

„Vedenie hotela vyjadruje rodine Františka úprimnú sústrasť. Nikdy sa nám niečo podobné nestalo a my nevidíme do duše nikoho, kto sa k nám príde ubytovať,“ dodal majiteľ hotela.

„Muža museli do pohrebného auta odniesť až traja muži, lebo bol naozaj veľmi ťažký,“doplnil.

Mal choré srdce?

V Divíne Františka veľmi nepoznali. „On bol stále len doma s mamou, alebo chodil do práce. Asi robil kamionistu,“dozvedeli sme sa od miestnych v pohostinstve.

„Je možné, že mal choré srdce po otcovi. Lebo aj jeho otec pred rokmi zomrel po zlyhaní srdca pri práci a mal vtedy 45 rokov,“ povedal starosta obce Ján Koza.

Mama Františka neotvárala. „Je úplne psychicky na dne a museli jej dať upokojujúce injekcie,“ povedali susedia.

post_1

Súvisiace články

Zatvoriť