A je rozhodnuté! Za týranie malého Miška putovali do basy

[su_lightbox type="image" src="krimispravy.eu"][su_button] DOLNÝ KUBÍN [/su_button][/su_lightbox]

Mysleli si, že im to prejde. No mali smolu. Matka malého Miška, ktorá spolu so svojim otčimom takmer denne týrali malého chlapčeka, dnes putovali do väzby. Rozhodla o tom sudkyňa na neverejnom zasadnutí. 

O tomto neľudskom zaobchádzaní s malým Miškom, sme písali ako prví na našej stránke KRIMI správy. To, že malého Miška (1,5) matka s priateľom týrajú, vedela celá ulica v Dolnom Kubíne. Nikto však nezakročil. Podľa starej mamy, ktorá ho má už týždeň v opatere nám povedala, že priateľ jej dcéry Veroniky ho viac krát udieral do tváre a dával mu facky. „Videla som, ako mu holil hlavičku holiacim strojčekom. Teraz mu na hlavičke ostali jazvy,“ vraví suseda Simona (18), ktorá sa na utrpenie bezbranného dieťatka nemohla pozerať a na oboch podala trestné oznámenie.

[su_note]O malom Miškovi sme písali tu: Šokujúce pokračovanie v kauze týrania malého Miška z Oravy: Toto sme zistili! [/su_note]

Obaja skončili v putách

Polícia okamžite konala a oboch obvinila. V pondelok sa tak obaja postavili pred sudkyňu, ktorá rozhodovala, či ich nechá na slobode, alebo im udelí väzbu. Nakoniec obaja skončili v putách. „Prokurátor Okresnej prokuratúry Dolný Kubín podal návrh na vzatie do väzby Jána a Veroniky obvinených zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby. Sudkyňa pre prípravné konanie Okresného súdu Dolný Kubín návrhu prokurátora vyhovela a rozhodla o vzatí do väzby obidvoch obvinených. Dôvodom väzby je obava, že obvinení budú pokračovať v trestnej činnosti,“ informoval nás hovorca žilinskej prokuratúry Milan Cisárik. [foogallery id=“1187″]

Matka odchádzala s úsmevom

Kým Veronikin priateľ Ján (25) si zo súdu zakrýval svoju tvár, Veronika (20) v putách odkráčala s úsmevom. Na naše otázky neodpovedala. Aj keď pred súdnym pojednávaním sa vyjadrila, že sa chce zmeniť a o malého Miška nechce prísť. „Je mi to ľúto čo sa stalo,“ odvetila. Malý Miško mal podliatiny takmer po celom tele. Dokonca ho Veronika podľa susedov chcela aj zabiť „Dala mu vankúš na hlavičku a snažila sa ho udusiť. O tomto vie celá ulica, ale nikto nič nekoná,“ dodáva susedka Simona. Malý chlapček sa preto ocitol aj päť dní v nemocnici, kde sa podrobil rôznych lekárskych vyšetrení. Lekári ihneď konali Keď ho lekári uvideli, vedeli, čo majú robiť. Pri podozreniach, že dieťa je týrané, majú presné pokyny, ako postupovať. Okamžite kontaktovali políciu aj sociálku. „Je nepochopiteľné, že úrady a polícia nič nerobia. Ten priateľ sa vyhrážal, že zabije najskôr malého Miška, potom jeho mamu Veroniku, starú mamu a nakoniec zabije sám seba,“ uzavrela Simona.

Súvisiace články

Zatvoriť