KATASTROFA NA CESTÁCH: Prevencia končí, nastupuje represia SLOVENSKO

"Nejdeme sa nikomu prosiť a vyhrážať. Dospeli sme do štádia, že prevencia končí a nastupuje represia voči tým, ktorí si zo zákona o cestnej premávke robia trhací kalendár." - viceprezident PZ Róbert Bozalka.

Za 7 dní zomrelo na cestách 14 ľudí. Len v piatok to bolo sedem. Cez uplynulý víkend dokopy 10. Celkovo išlo o 2 chodcov, 1 cyklistu, 3 motorkárov, 5 vodičov a 3 spolujazdcov.

V piatok viceprezident PZ vydal pokyn k zvýšenému dohľadu nad bezpečnosťou premávky policajtom po celom Slovensku. Vodiči o tom dobre vedeli, len na našom Facebooku sa táto informácia dostala k tisíckam ľudí. A výsledok? Počas víkendu: – 2 281 vodičov išlo rýchlo – 1 412 vodičov bolo riešených za spôsob jazdy – 146 vodičov pilo.

Preto od včerajšej polnoci až do odvolania platia zvýšené opatrenia na cestách, do ktorých sa zapoja policajti aj z iných útvarov. Využijú pritom nielen novú techniku na meranie rýchlosti, ale aj objektívnu zodpovednosť. Pokuty budú udeľované na hornej hranici sadzby. Tento stav bude na cestách trvať dovtedy, pokiaľ sa vodiči nespamätajú.

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť