Kriminalisti vypátrali zlodejov kolies: Páchatelia sú vo väzbe KRUPINA

Zvolenskí kriminalisti objasnili krádež kolies a ďalších veci z rodinných domov, ktoré ukradli v polovici mája v Krupine. Vyšetrovateľ obvinil zo zločinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody v spolupáchateľstve dvoch mužov vo veku 22 a 30 rokov.

Podľa informácií polície, obvinení v obidvoch prípadoch preskočili oplotenie rodinného domu a v jednom prípade z altánku ukradli elektrickú hobľovačku a fľaše s alkoholom a v druhom prípade ukradli 4 plechové disky s pneumatikami a 4 pneumatiky. Cez plot ich prehodili na susedný pozemok, odniesli do neobývaného domu a následne ich chceli predať, ale obchod im prekazili kriminalisti, ktorí obidvoch mužov už aj vypátrali.

„Mladší z obvinených sa začiatkom roka dopustil priestupku proti majetku a v minulosti aj ďalšej majetkovej trestnej činnosti. Druhý z obvinených sa tohto skutku dopustil v podmienke za majetkovú trestnú činnosť a v minulosti bol už viac krát súdne trestaný,“ dodala polícia.

Obidvoch obvinených mužov vzal sudca okresného súdu do väzby. Za tieto skutky páchateľom hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

post_1

Súvisiace články

Zatvoriť