Krvavý incident v Detve: Muž zaťal sekerou staršiemu mužovi do hlavy DETVA

V utorok (24.9.) v rodinnom dome v Detve došlo k hádke, následne 31-ročný Róbert z Detvy napadol 66-ročného muža. Ostrou časťou sekery mu zaťal do hlavy a spôsobil mu ťažké poranenia.

Vyšetrovateľ vo Zvolene obvinil Róberta zo zločinu ublíženia na zdraví a z prečinu nebezpečného vyhrážania.  Muž bol umiestnený do policajnej cely a následne bol spracovaný podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

Polícia informovala, že poverený príslušník v Detve obvinil z prečinu nebezpečného vyhrážania 65-ročného Alexandra z Detvy.

„Na dvore rodinného domu v Detve, po útoku sekerou na jeho brata, za prítomnosti viacerých osôb sa vyhrážal príbuzným obvineného Róberta. V ruke držal nôž a kričal na nich, že ich ide zabiť. Vo vyhrážkach pokračoval aj keď už bola na mieste policajná hliadka,“ uviedla polícia k prípadu.

Mužovi obmedzili osobnú slobodu a po vykonaní procesných úkonov, bol umiestnený do policajnej cely. „Obvinený bol v minulosti už 22 krát súdne trestaný, prevažne za násilnú trestnú činnosť,“ dodala polícia.

 

Súvisiace články

Zatvoriť