Ján Kuciak nebol ich prvou obeťou Marčeka a Szabóa: Na krku majú ďalšiu vraždu BRATISLAVA

Vražda novinára nemala byť ich prvou. Miroslava Marčeka a Tomáša Szabóa obvinil vyšetrovateľ z likvidácie podnikateľa z Kolárova. Obvinenie prišlo pár týždňov po tom, čo sa Marček k streľbe priznal. Policajti ukázali vražednú zbraň, ktorou mali podnikateľa Petra Molnára zabiť.

V polovici apríla sa v okolí Kolárova rozbehla veľká pátracia akcia. Policajti, záchranári a potápači tam hľadali zbraň, ktorou mali pred tromi rokmi Petra Molnára zavraždiť. Zbraň nemeckej výroby, ktorú nakoniec policajti z Lynx Commanda na mieste našli, skúmali technici z kriminalistického a expertízneho ústavu.

Podnikateľa Petra Molnára z Kolárova zastrelili Lugerom P08. Legendárna zbraň nemeckej výroby bola masovo rozšírená hlavne počas 2. svetovej vojny, v súčasnosti už patrí skôr medzi zberateľské kúsky. Luger bol skonštruovaný ako samonabíjacia pištoľ a bola vysoko spoľahlivá. Je to považovaná za ikonickú zbraň.

Miesto nálezu nemeckého Lugera označil elitným policajtom Miroslav Marček, ktorý sa k streľbe na podnikateľa z Kolárova priznal. Na mieste činu s ním bol podľa vyšetrovateľa aj jeho bratranec Tomáš Szabó. Vyšetrovateľ Národnej protizločineckej jednotky obvinil dve osoby z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy

Marček mal Molnára zastreliť dvomi ranami do hlavy. „Obvinení mali po vzájomnej dohode vniknúť násilným spôsobom do rodinného domu poškodeného a mali ho zavraždiť strelnou zbraňou s cieľom majetkového prospechu,“ vysvetlil hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Marček sa okrem vraždy Molnára priznal aj k vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Počas domovej prehliadky u neho v minulosti našli podomácky upravené samopaly, tlmiče, aj náboje do zbraní.

Súvisiace články

Zatvoriť