FOTO V ČLÁNKU

Ľahké zarábanie: Prídu rozmeniť peniaze a odídu bohatší

Obchodníci v rôznych mestách Slovenska sa opäť stávajú obeťami podvodníkov. Okradnúť ich vedia v priebehu pár minút.

Zlodeji si v predajni vyberú tovar v nízkej cene a následne s ním idú k pokladni, kde zaň chcú zaplatiť v hotovosti. Najčastejšie platia 100-eurovou alebo väčšou bankovkou. Len v priebehu niekoľkých minút dokážu obchodníka, tak  dopliesť, že nevie koľko peňazí dostal a koľko im vydal.

V minulosti sa s takýmto konaním cudzincov stretli aj v lekárni v Novom Meste nad Váhom. „Keď mu vydám, chce spravidla ešte zameniť drobné mince za bankovky, alebo naopak rozmeniť peniaze. Pri tom, ako ja počítam, on vytiahne ďalšiu bankovku a chce zameniť aj túVäčšinou chodia dvaja, jeden sleduje situáciu, stráži a rozptyľuje ostatných, druhý nakupuje. Má zaplatiť dve – tri eurá a vytiahne dvestovku,“ opisuje konanie zlodejov lekárnik.

Zamierili do Senice

V priebehu tohto týždňa sa zlodeji s dobre osvedčenou fintou pri rozmieňaní peňazí objavili v meste Senica. Zlodeji sa pohybovali vo dvojici, žena a muž. Zamierili si priamo do miestnej reštaurácie, kde sa im podarilo popliesť ich personál. Pod zámienkou kupovania šampanského si chceli rozmeniť 200 eur. Pri ich zvláštnom rozmieňaní vznikla reštaurácii škoda v hodnote cca 110 eur.

Dvojica si zrejme neuvedomila, že ich zachytila bezpečnostná kamera. Podľa informácií ľudí na sociálnej sieti s dotyčnou skupinou zlodejov sa stretli už aj v iných mestách. Prípad momentálne vyšetruje polícia.

FOTO: FB

Súvisiace články

Zatvoriť