MASAKER V ŽILINE: Za smrť manželky a syna hrozí Miroslavovi doživotie ŽILINA

Bodal ich až kým neumreli. Pred sudcu sa postavil 48-ročný Miroslav, ktorý si cez víkend vyvraždil najbližšie príbuzenstvo. Manželku (†47) aj svojho mladého syna (†15). Mužovi teraz hrozí doživotie. Na verdikt súdu bude čakať za mrežami.

Rozhodol o tom v stredu sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Žilina. Vyhovel tak návrhu prokurátora. „Dôvodom väzby je obava, že obvinený ujde alebo sa bude skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu alebo trestu, ako aj obava z pokračovania v trestnej činnosti. Prokurátor i obvinený sa vzdali práva na podanie sťažnosti,“ priblížila hovorkyňa Krajského súdu v Žiline Lenka Belavá.

Obvinený 48-ročný Miroslav z okresu Senec mal vraždiť počas uplynulého víkendu v byte na žilinskom sídlisku Hájik. V nedeľu (24. 2.) podvečer v byte našli dve mŕtve osoby a ďalšieho zraneného. Žena a maloletý syn mali rozsiahle bodné zranenia, ktoré neboli zlučiteľné so životom. Lekár musel na mieste u oboch skonštatoval smrť.

Zranenia im mal nožom spôsobiť obvinený muž. Ten následne kontaktoval tiesňovú linku, na tele mal rezné rany a bodnutia. Po ošetrení záchranármi ho za asistencie polície previezli do žilinskej nemocnice a je mimo ohrozenia života. Policajný vyšetrovateľ ho následne obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy.

Súvisiace články

Zatvoriť