Matúš (✝34) sa stratil pod hladinou: Boj o život prehral v nemocnici

Spod hladiny jazera Guláška v Senci v nedeľu popoludní vyťahovali otužilca Matúša († 34), ktorý sa nevedel vrátiť na hladinu cez otvor vysekaný v ľade. Pochádzal zo stredného Slovenska.

Dráma sa začala odohrávať v nedeľu popoludní na známom jazere Guláška, kde si boli zaplávať otužilci. Jeden z nich – podnikateľ Matúš K. († 34) z bratislavského Nového Mesta –  sa v závere akcie rozhodol, že si ešte zapláva. Vošiel do diery vysekanej v ľade a stratil sa pod vodou. Otužilci ho zbadali cez ľad, bol v hĺbke približne štyri metre. Bratislavskí potápači, ktorí prišli na miesto, muža spod ľadu napokon dostali.

Viac ako hodinu podchladeného otužilca záchranári a hasiči oživovali. Do bratislavskej nemocnice otužilca previezol záchranársky vrtuľník. Z Univerzitnej nemocnice v Bratislave pacienta previezli na špičkové komplexné zdravotnícke služby v oblasti diagnostiky. Svoj boj život, žiaľ prehral. Muž zomrel o tretej hodine ráno. Informáciu potvrdila hovorkyňa Národného ústavu srdcovo-cievnych chorôb Dobroslava Krajačičová-Lauková.

Matúš pochádzal z okresu Brezno, kde sa správa o jeho smrti už dostala. Senecké jazero Guláška je v blízkosti známych seneckých Slnečných jazier, ale nie je ich súčasťou.

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť