Mladík sa zahnal sekerou na hlavu spiaceho brata: Spôsobil mu rezné rany VÁHOVCE

Mladík z obce Váhovce, okres Galanta chcel napadnúť svojho o rok mladšieho brata sekerou. Policajti zo Serede ho obvinili z úmyselného ublíženia na zdraví.

Ako uviedla polícia, v ranných hodinách okolo 07.00 prišiel 17-ročný Denis k posteli brata, kde ležal a sekerou sa mu zahnal na hlavu. Ten sa stihol našťastie ubrániť a dal pred tvár ruky, sekera sa mu zaťala do dvoch prstov ľavej ruky. Útokom mu spôsobil rezno-sečné rany s poškodením šliach.

Policajti osobu zadržali

Následne bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

„Poverený policajt ho obvinil z úmyselného ublíženia na zdraví na chránenej osobe. Zároveň bol spracovaný návrh na jeho väzobné stíhanie z dôvodu, že bol v auguste odsúdený za úmyselný trestný čin,“ uviedla polícia.

Na svedomí má aj lúpež

Okrem tohto činu sa Denis začiatkom roku dopustil v obci aj lúpeže. Osobu mal kvôli finančnej hotovosti zbiť a okradnúť o sumu 20 eur. „Súd ho za lúpež koncom augusta odsúdil a ako mladistvému mu vymeral trest odňatia slobody na 18 mesiacov nepodmienečne s odkladom na 18 mesiacov pod probačným dohľadom, s tým že mal nahradiť škody a verejne alebo osobne sa osobe ospravedlniť,“ informovala polícia.

 V najbližších hodinách bude súd rozhodovať o väzbe.

Súvisiace články

Zatvoriť