Muž z Váhoviec si pestoval marihuanu v pivnici a v záhrade VÁHOVCE

Polícia informovala o domovej prehliadke, ktorú vykonala z dôvodu podozrenie z drogovej trestnej činnosti, a to minulý týždeň v piatok (23.8.) v obci Váhovce (okr. Galanta).

Počas domovej prehliadky boli zaistené rastliny konopy a zariadenie na ich vnútorné pestovanie. Polícia zadržala dve osoby. Následne žena bola po vykonaní potrebných úkonov prepustená na slobodu.

„Z expertízy na Kriminalisticko expertíznom ústave PZ vyplynulo, že z časti zaistených sušených rastlín, ktoré už boli preskúmané, by bolo možné vyrobiť minimálne 20 dávok drogy. Na ostatnú časť zaisteného materiálu bude vyhotovený znalecký posudok až po vysušení rastlín a ich následnej expertíze,“ uviedla polícia.

Ako ďalej informovala polícia, 52- ročného muža vyšetrovateľ obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Muž pestoval konopu v pivničných priestoroch a tiež v skleníku v záhrade. Obvinený sa vyjadril, že ju mal pre vlastnú potrebu a z času na čas si zafajčil.

„V prípade uznania viny mu hrozí odňatie slobody na 3 až 10 rokov,“ dodala polícia.

Súvisiace články

Zatvoriť