Na čo striehnu zlodeji na vianočných trhoch SLOVENSKO

Vianočné trhy sú doslova rajom pre vreckárov! Miesta, kde sa zdržiava mnoho ľudí pokope, sú ideálnou pôdou pre rôzne typy krádeží.

V týchto dňoch si mnohí z nás radšej všímajú tovar, venujú sa priateľom, popíjajú punč alebo varené víno a zabúdajú si dávať pozor na svoje osobné veci. Náčelník Mestskej polície vo Zvolene Juraj Chabada nám prezradil, na čo si dávať pozor na vianočných trhoch a aké triky najčastejšie používajú páchatelia.

Mestská polícia varuje

Venujte zvýšenú pozornosť okoliu a kontrolujte si vrecká a kabelky. „Vreckoví zlodeji pracujú v skupinách a často využívajú aj deti. Pýtajú peniaze a čakajú na svoju príležitosť,“ ozrejmil náčelník Mestskej polície vo Zvolene Juraj Chabada. Počas vianočných trhov je v uliciach viacej hliadok. Dohľad zabezpečuje aj kamerový systém.

V tlačenici často ani nezacítite ruky zlodeja. Stačí jeden chmat a peňaženka či mobil z vrecka sú preč. Ideálne je veci z vrecka dať na bezpečnejšie miesto alebo do vnútorného vrecka. Ešte lepšie do takého, ktoré sa dá zavrieť.

Peňaženka a mobil na stole

Peňaženka a mobil
Peňaženka a mobil na stole
Zdroj: den

Nenechávajte si cennosti na stolíku pri občerstvení. Keď sa totiž pri vychutnávaní vianočného punču a iných dobrôt na chvíľu otočíte alebo sa zarozprávate s priateľmi, môže sa stať, že ich už viac neuvidíte.

Otvorená kabelka alebo kapsa

Otvorená kabelka
Otvorená kabelka alebo kapsa
Zdroj: den

Dôležité je nenechávať kabelku alebo ruksak pri nakupovaní bez dozoru. Netreba si dávať doklady a cenné veci navrch tašky či do bočných vreciek, aby boli viditeľné pre zlodejov. Takto totiž môžu kradnúť bez toho, aby pútali pozornosť. Páchateľ môže stáť v rade za obeťou a pritom nepozorovane vytiahne peňaženku, mobil alebo doklady z tašky. Dôležitá rada je držať si cenné veci poruke alebo hlbšie v kabelke či kapse.

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť