Nechcete mať poškodené a zničené auto? TOTO by ste mali vedieť BANSKÁ BYSTRICA

Ľudia si v aute nechávajú rôzne veci a následne si nájdu na svojom aute rozbité okno. Páchateľ čo vidí, to zoberie. Polícia v Banskej Bystrici vyšetruje prípad krádeže vlámaním do motorového vozidla. Ku skutku došlo na ulici Na Karlove, kde bolo auto zaparkované.

Ako informuje polícia, páchateľ na aute rozbil okná na zadných dverách na strane vodiča a na predných dverách na strane spolujazdca. Z auta ukradol autorádio a zo zadnej časti kufrík s akumulátorovou vŕtačkou a nabíjačkou a kufrík s vrtákmi. Vzal aj prútený košík, v ktorom sa nachádzala Gola sada a kladivá.

Rady od polície

„Preto si v aute nikdy na viditeľných miestach nič nenechávajte. Aj zdanlivo bezcenná vec môže zlodeja prilákať. Zlodejovi stačí na krádež vecí z auta len niekoľko sekúnd, počas ktorých sa od neho vzdialite,“ radí polícia.

„Aj v odkladacích plochách by nemali zostať žiadne cenné veci, mobil, fotoaparát, peňaženka a už vôbec nie doklady od vozidla, osobné doklady a prípadne kľúče od bytu. Okrem toho, že budete mať škodu na aute, musíte obetovať čas a peniaze aj na vybavenie nových dokladov. Prípadne si nájdete „vybielený“ byt,“ dodala polícia.

Súvisiace články

Zatvoriť