Nehoda na priechode pre chodcov: Vodič zrazil 13-ročného chlapca

Nehoda sa udiala v piatok neďaleko košického amfiteátra. Keď sa partia troch chalanov vracala domov z kolotočov, na priechode pre chodcov vodič nestihol zastaviť a zrazil jedného z nich, druhý sa poranil tiež.

Podľa uverejnených informácií v denníku Korzár Košice, na priechod pre chodcov vošiel prvý Gabriel a jeho kamarát Matúš išiel vedľa neho, keď došlo k zrážke s autom. Následne Matúš preletel cez svojho kamaráta, ale našťastie k vážnym zraneniam nedošlo. Chlapec mal oškretú ruku a bok. Horšie bol na tom Gabriel, ktorý po náraze ostal ležať na ceste a sťažoval sa na obrovskú bolesť ruky. Tretí z chalanov obišiel bez akýchkoľvek zrazení.

Obaja zranení chlapci boli prevezení do nemocnice. Podľa slov Matúša cez cestu neprebehovali a vinu mal vodič: „Vracali sme sa z kolotočov a plánovali sme ísť na električku. Jeden pán nám zastal a druhý už nie. Auto zrazilo iba Gaba a ja som preletel cez neho.“ 

Čo sa naozaj stalo?

Starší vodič červenej Škody Felicie tvrdí, že mu partia vbehla do cesty a on nemal šancu včas zareagovať.

„Nešli sme rýchlo, tu stálo auto a ja som dával pozor na ľavú stranu, lebo tam stáli taktiež chodci, ale šiel som ďalej. Chlapec bežal, ja som začal hneď brzdiť, ale padol na čelné sklo,“ hovorí vodič. Po zrážke mal starší pán na svojom vozidle rozbité čelné sklo. Prípad momentálne vyšetruje polícia.

FOTO: Korzár Košice

 

 

Súvisiace články

Zatvoriť