Bezpečnosť ľudí ohrozujú opití vodiči: Kedy si uvedomia, že alkohol za volant nepatrí? SLOVENSKO

V priebehu jedného víkendu riešili policajti niekoľko opitých vodičov, ktorý si bez obáv sadli za volant svojho vozidla. Šiestich opitých vodičov zastavila polícia pri bežnej kontrole a jeden dokonca havaroval.

Na základe informácií, ktoré uviedla samotná polícia vieme, že v sobotu v nočných hodinách v obci Telgárt (okres Brezno) 39-ročný Miroslav z Vaľkovne nafúkal 2,56 promile alkoholu. Dokonca nie je držiteľom vodičského oprávnenia. Obvinili ho z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia.

V sobotu večer jazdila pod vplyvom alkoholu aj 40-ročná Zuzana z Krupiny, ktorá smerova od Svätého Antona na Banskú Štiavnicu. Nafúkala 1,08 promile alkoholu. Okrem týchto dvoch vodičov polícia vo Zvolene zistila alkohol aj u 49-ročného Slavomíra z Ihráča. Nafúkal 2,69 promile alkoholu.

Nedeľa nebola o nič lepšia!

V skorých ranných hodinách v obci Michalová pod vplyvom alkoholu havaroval 25-ročný Andrej z Brezna, nafúkal 1,46 promile alkoholu. Príčina nehody bola rýchlosť. Zranil sa samotný vodič aj dvaja spolujazdci.

Ďalších vodičov, ktorých zastavili krátko po sebe boli 40-ročný Karol z Veľkého Krtíša, ten nafúkal 1,85 promile alkoholu a 32-ročný Anton z Neniniec, ktorý nafúkal 1,92 promile.

V nedeľu ráno zatavili aj 59-ročného Tibora zo Žiaru nad Hronom v Ladomerskej Vieske. Nafúkal 1,40 promile alkoholu.

Vodiči boli obvinení z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť