Dve dopravné nehody – traja ľudia zomreli NITRA

Traja muži prišli o život pri dvoch dopravných nehodách, ktoré sa stali v sobotu v Nitrianskom kraji.

Približne 15 minúť po piatej hodine ráno na ceste medzi obcami Cabaj-Čápor v okrese Nitra a Trnovec nad Váhom v okrese Šaľa vodič dodávky pravdepodobne neskoro spozoroval chodca. Ten sa pohyboval po ceste v tmavom oblečení bez reflexných prvkov, skonštatovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová.

Chodec podľahol svojim zraneniam na mieste zrážky. „Vodič pred jazdou nepožil alkohol, u 40-ročného chodca bude prítomnosť alkoholu zisťovaná pri pitve,“ povedala Bruchterová. Presná príčina a miera zavinenia sú predmetom vyšetrovania, ku ktorému bol prizvaný znalec z odboru cestnej dopravy.
Ďalšia dopravná nehoda sa stala na ceste medzi Želiezovcami a Hronovcami v okrese Levice krátko pred deviatou hodinou. Vodič osobného motorového vozidla Renault Megane z doposiaľ nezistených príčin, pravdepodobne pri predchádzaní auta idúceho pred ním, dostal šmyk, vyšiel z cesty a narazil do stromu. Vo vozidle sedeli dvaja muži vo veku 33 a 34 rokov, obidvaja na mieste podľahli zraneniam. „Zatiaľ nebolo možné určiť, kto sedel za volantom. U obidvoch mužov bude vykonaná pitva. Nehoda je v štádiu objasňovania, na mieste bol znalec z odboru cestnej dopravy,“ informovala Bruchterová. V obidvoch prípadoch polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Pri dopravnej nehode sa zranil chodec

Viac šťastia mal chodec pri dopravnej nehode, ktorá sa stala vo štvrtok (7. 2.) o 19.00 h v obci Brekov v Humenskom okrese. Ako v piatok informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik, ku kolízii došlo medzi osobným autom, ktoré viedla 44-ročná Humenčanka, a 49-ročným chodcom zo spomínanej obce.
„Žena viedla vozidlo po ceste I/74 v obci Brekov smerom od Humenného na Strážske. Na križovatke s miestnymi komunikáciami pred rodinným domom v blízkosti riadne vyznačeného priechodu pre chodcov neskoro spozorovala chodca, ktorý v tom čase prechádzal cez cestu I/74 z pohľadu vodičky z ľavej strany na pravú,“ priblížil hovorca
Došlo tak k zrážke vozidla s chodcom v pravej prednej časti auta. „Ten spadol na kapotu, čelné sklo, strechu vozidla a potom spadol na vozovku. V dôsledku toho utrpel zranenie s predpokladanou dobou liečenia podľa predbežnej lekárskej správy nad 42 dní. Po dopravnej nehode bola vodička podrobená dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom a chodcovi bola na zistenie požitia alkoholických nápojov odobratá krv,“ vysvetlil hovorca.
Na vozidle vznikla odhadovaná škoda vo výške približne 1500 eur. „Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví,“ uzavrel Džobaník.

Súvisiace články

Zatvoriť