Hrozivé zábery nehody: Vozidlo prepichla kovová rúra, v aute boli dve osoby TRENČÍN

Polícia informovala o nehode 33-ročného Martina z Bratislavy, ktorý viedol vozidlo zn. Opel Corsa v smere od obce Dubodiel na obec Čuklasovce (okres Trenčín). V mieste nehody, za ľavotočivou zákrutou vodič neprispôsobil rýchlosť jazdy povahe a stavu vozovky a na mokrej ceste dostal s vozidlom šmyk.

Následne v dôsledku toho vodič zišiel z cesty vpravo, kde ľavou stranou vozidla narazil do zvislého dopravného značenia a kovového zábradlia mosta. Vozidlo sa prevrátilo na strechu do koryta miestneho potoka.

„Vo vozidle v čase dopravnej nehody sedela aj 31-ročná spolujazdkyňa. Tá bola po nehode odvezená do fakultnej nemocnice v Trenčíne, kde bola jednorazovo ošetrená. Pri dopravnej nehode došlo k ľahkému zraneniu vodiča, ktorý bol hospitalizovaný v trenčianskej nemocnici,“ opisuje polícia.

Vodič bol podrobený dychovej skúške. Výsledok bol negatívny.

Unikli smrteľným zraneniam

Vodič Opla a jeho spolujazdkyňa len tak unikli smrteľným zraneniam. Podľa slov polície, vozidlo v dôsledku šmyku pri rotácii narazilo ľavými prednými vodičovými dverami do kovového zábradlia mosta, pričom kovová rúra zábradlia vnikla cez ľavé predné vodičove dvere do vozidla a šťastnou náhodou skončila „iba“ v motorovej časti vozidla.

„Pri vniknutí kovovej tyče zábradlia do vozidla, tyč mierne zachytila nohy vodiča, ktorý utrpel zranenie dolných končatín. Bolo veľkým šťastím, že kovová tyč neprepichla vodiča vozidla a jeho spolujazdkyňu sediacu na prednom sedadle vedľa neho,“ dodala polícia.

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť