Kuriózna nehoda MHD v Bratislave: Autobus bez vodiča sa rútil ulicou

Obyvatelia bratislavskej Dúbravky ostali dnes ráno poriadne prekvapení. Spozorovali, ako sa autobus mestskej hromadnej dopravy svojvoľne pustil do pohybu, skončil na tráve a zastavil ho až strom. Prinášame podrobný opis kurióznej nehody.

Incident sa stal dnes ráno pred siedmou hodinou. Ako opísal vedúci odboru marketingu a komunikácie Dopravného podniku Bratislava Zenon Mikle, vodič linky 83 zastavil na zastávke Pekníkova na Repašského ulici. Zistil poruchu na štvrých dverách autobusu. Poruchu nahlásil na dopravný dispečing a čakal na príchod pojazdnej dielne. „Následne odišiel na sociálne zariadenie na Žatevnú ulicu, pričom v autobuse ostal vodič v zácviku,“ uviedol Mikle.

Autobus bez vodiča sa dal svojvoľne do pohybu

Dispečer vodičovi v zácviku povedal, aby vypol hlavné batérie v motorovom priestore a skúsil zistiť, či sa chyba neodstránila. „Vodič toto vykonal, avšak pred tým nezabezpečil vozidlo proti pohybu zatiahnutím ručnej brzdy. Z toho dôvodu sa po odpojení batérii odbrzdila ´zastávková brzda´ a autobus sa následne dal svojvoľne do pohybu, pričom prešiel až po križovatku Drobného – Trhová,“ opísal ďalej Mikle.

Ľudia nechápavo pozerali

„Bolo to šokujúce. Ráno idem do práce a cez chodník autobus. Ľudia sa uhýbali a prekvapene všetci pozerali. Veľké šťastie, že sa nikomu nič nestalo,“ povedal nám očitý svedok. Autobus pri kurióznej nehode poškodil dve osobné autá, niekoľko dopravných značení, lavičky, smetný kôš, stĺpiky a zeleň. Na mieste bola aj polícia, ktorá nehodu klasifikovala ako škodovú udalosť a vyriešila ju pokutou vodičovi autobusu. „Vodič dostal na mieste blokovú pokutu vo výške 40 eur,“ uviedla hovorkyňa bratislavských policajtov Veronika Slamková.

Na autobuse vznikla škoda za približne 3 900 eur, na osobných autách po 1 000 eur. Škody na verejnoprospešných zariadeniach, ako sú lavičky, stĺpiky, zeleň a na dopravných značkách vyčíslia dodatočne mestská časť a bratislavský magistrát.

Súvisiace články

Pozrite sa tiež

Zatvoriť
Zatvoriť