Na Liptove sa auto zrútilo do rieky Váh: Hlásia štyroch zranených STANKOVANY

Pred obedom došlo v okrese Ružomberok k nepríjemnej dopravnej nehode. Ako informovala Katarína Načiniaková, hovorkyňa skupiny Falck, pri udalosti zasahovali tri posádky záchranárov. Osobné vozidlo totiž zišlo z cesty a potom sa zrútilo priamo do rieky Váh.

Podľa slov Načiniakovej sa pri nehode zranili štyri osoby. „Jeden pacient mal ťažké poranenia, bol však pri vedomí a komunikoval. Po ošetrení bol v stabilizovanom stave odovzdaný do ružomberskej nemocnice,“ priblížila. Ďalší traja pacienti utrpeli ľahšie poranenia. Skončili v nemocniciach v Ružomberku a v Liptovskom Mikuláši.

Žilinský policajný hovorca Radko Moravčík neskôr doplnil okolnosti havárie. Spresnil, že k nej došlo pred 11. hodinou na ceste prvej triedy v katastri obce Rojkov. „Vodič (21) z Liptovského Mikuláša viedol osobné motorové vozidlo Volkswagen Passat v smere od Martina na Ružomberok. Pri predchádzaní nákladného motorového vozidla DAF s návesom, ktoré viedol v tom istom smere jazdy 47-ročný vodič, sa nestihol zaradiť a došlo k stretu oboch vozidiel,“ opísal Moravčík.

Auto sa potom odrazilo do protismeru, prerazilo zvodidlá a spadlo do Váhu. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 10-tisíc eur. „Alkohol u vodičov vykonanými dychovými skúškami zistený nebol,“ dodal hovorca s tým, že ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho objasňovania.

Súvisiace články

Zatvoriť