NEUVERITEĽNÉ: Za volant si sadol poriadne ožratý s deťmi a spôsobil nehodu ZEMIANSKE KOSTOĽANY

Prievidzskí dopravní policajti realizovali dopravnú nehodu, pri ktorej asistoval alkohol.

38-ročný František z okr. Prievidza riadil motorové vozidlo Renault Twingo v obci Zemianske Kostoľany. Vodič sa dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a narazil do odstaveného vozidla Peugeot 307, ktoré parkovalo pri pravej krajnici. V Renaulte sa okrem vodiča nachádzali ďalšie tri spolujazdkyne.

34-ročná spolujazdkyňa sa zranila ľahko, taktiež aj 12 ročná spolujazdkyňa utrpela ľahké zranenie. Najhoršie obišla 11-ročná spolujazdkyňa, ktorá utrpela zranenia s dobou liečenia prevyšujúcou 42 dní. Dopravní policajti vodiča na mieste podrobili dychovej skúške s pozitívnym výsledkom merania.

Vodič nafúkal 0,83 mg/l , čo predstavuje 1,73 promile alkoholu v dychu. Opakovaná dychová skúška ukázala ešte vyššiu hodnotu a to 1,00 mg/l, čo predstavuje 2,08 promile alkoholu. Vec si na mieste vzhľadom k rozsahu zranení prevzala na mieste vyšetrovateľka Odboru kriminálnej polície z Prievidze.

Vyšetrovateľka začala trestné stíhanie vo veci prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví. Za uvedené trestné činy v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody až na jeden až päť rokov.

Súvisiace články

Zatvoriť