Opitý Ukrajinec havaroval v Bratislave: Bol pod vplyvom alkoholu BRATISLAVA

V nedeľu krátko pred 05.00 hod. boli dopravní policajti v Bratislave vyslaní k dopravnej nehode, ktorá sa stala v mestskej časti Trnavské mýto.

Podľa informácii polície, 25-ročný vodič motorového vozidla zn. Mazda pri prejazde križovatkou v smere na Vajnorskú ulicu neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, vyšiel na ostrovček a následne sa s vozidlom prevrátil na strechu.

„Počas prevrátenia sa z motorovej časti uvoľnil alternátor, ktorý poškodil električku MHD. Pri nehode utrpel vodič ako aj jeho spolujazdec (obaja štátni príslušníci Ukrajiny) zranenia, s ktorými boli prevezení do jednej z nemocníc,“ uviedla polícia.

U vodiča bola vykonaná dychová skúška na zistenie prítomnosti alkoholu. Výsledok bol pozitívny. Nameraná hodnota bola 0,81 mg/l alkoholu, čo predstavuje 1,69 promile.

Ako ďalej uviedla polícia, nehodou bola spôsobená na motorovom vozidle ako aj na električke MHD celková škoda vo výške cca. 3.000,-€. V tejto súvislosti bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, vec sa realizuje v tzv. „super rýchlom“ konaní.

Súvisiace články

Zatvoriť