Pri dvoch nehodách až osem zranených PLEŠIVEC/DOLNÝ KUBÍN

Tri zranené osoby si vyžiadala dopravná nehoda dvoch osobných motorových vozidiel.

Ako informoval Marek Panák z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline, nehoda sa stala v utorok (13.8.) ráno  na štátnej ceste I/59 v katastri Dolného Kubína. V prvom vozidle sa viezli traja cestujúci, z ktorých jedna žena utrpela ťažké poranenia. V stabilizovanom stave a pri vedomí bola odovzdaná na traumatológiu v rožňavskej nemocnici.

V čase príchodu hasičov na miesto nehody boli zranení v opatere pracovníkov Záchrannej zdravotnej služby. „Hasiči zabezpečili havarované vozidlá proti vzniku požiaru a zachytili uniknuté prevádzkové kvapaliny. Po zdokumentovaní nehody políciou vozovku očistili,“ uviedol Panák. Pri udalosti zasahovali príslušníci z Hasičskej stanice v Dolnom Kubíne s jedným kusom techniky.

Pri dopravnej nehode dvoch vozidiel v Plešivci sa zranili piati ľudia

Päť osôb utrpelo zranenia pri utorkovej dopravnej nehode, ktorá sa stala predobedom v obci Plešivec v okrese Rožňava. Ako na sociálnej sieti Facebook informovala hovorkyňa záchranárskej skupiny Falck Katarína Načiniaková, pri nehode došlo k zrážke dvoch osobných áut.

„V prvom vozidle sa viezli traja cestujúci, z ktorých jedna žena utrpela ťažké poranenia. V stabilizovanom stave a pri vedomí bola odovzdaná na traumatológiu v rožňavskej nemocnici. Dvaja ďalší cestujúci, muži, mali iba povrchové poranenia,“ konkretizovala Načiniaková s tým, že obaja boli ošetrení na mieste a transport do nemocnice odmietli.

V druhom aute, ktoré malo francúzske poznávacie značky, sa viezli dvaja ľudia (manželský pár). Pri nehode utrpeli ľahšie poranenia. Posádkou Rýchlej zdravotnej pomoci Štítnik boli prevezení rovnako do nemocnice v Rožňave,“ dodala hovorkyňa.

AUTOR: Pavol Konštiak

Novinár s dlhoročnými skúsenosťami v médiach.

Súvisiace články

Zatvoriť