Prvá nehoda motorkára v tejto sezóne: Po desivej zrážke skončil Andrej (36) v umelom spánku

S teplými slnečnými lúčmi vyšli na cesty aj milovníci motoriek. Bratislavskí policajti už informovali o prvej vážnej dopravnej nehode. Po desivej zrážke záchranári letecky transportovali 36-ročného motorkára Andreja do nemocnice.

Nehoda sa stala na ceste medzi obcami Lozorno a Jablonové. Andrej (36) na motorke Triumph Tiger s pezinským evidenčným číslom počas prechádzania pravotočivej zákruty z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel do protismeru, kde sa zrazil s Volkswagenom Touran.

Silnou zrážkou došlo aj k poškodeniu ďalšieho auta – Volswagenu Touareg, ktorý jazdil za motorkárom.

Na miesto dorazili do niekoľkých minút privolaní záchranári. „Záchranári ošetrili muža, ktorý utrpel ťažké viacnásobné poranenia celého tela, tzv. polytraumu. Vzhľadom na jeho vážny stav ho do nemocnice v Ružinove previezli leteckí záchranári v umelom spánku,“ uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchranárov Alena Krčová.

Vykonali skúšku na alkohol

Prípadom sa zaoberá polícia v Malackách. „U vodičov vozidiel Volswagen Touran a Volkswagen Touareg nebola vykonaním dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu zistená prítomnosť alkoholu v dychu, u vodiča motocykla bol nariadený odber krvi za účelom zistenia jej prítomnosti,“ ozrejmil hovorca bratislavských policajtov Michal Szeiff.

Súvisiace články

Zatvoriť