S autom sa ocitol hore nohami: Dôvod? Alkohol KOŠICE

Vodič (29) z okresu Košice okolie bez vodičského oprávnenia viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda Octavia v smere od obce Sady nad Torysou časť Zdoba smerom na Košice, kde v dôsledku nevenovania sa vedeniu vozidla zišiel mimo cestu a narazil do hlineného valu. V dôsledku nárazu sa vozidlo prevrátilo na strechu. Vodič sa pri nehode nezranil.

Policajti po príchode na miesto vodiča podrobili dychovej skúške, ktorá bola pozitívna. V dychu mu bola nameraná hodnota 1,21 mg/l alkoholu, čo v prepočte predstavuje 2,52 promile. Policajti muža na zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. Poverený príslušník PZ už mladého muža obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Alkohol za volant nepatrí!

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nie len z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické. Aj v tomto prípade môžeme hovoriť o šťastí, že sa nikto nezranil. Treba si uvedomiť, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie. V záujme zvýšenia bezpečnosti na cestách bude polícia v kontrolách na cestách pokračovať i naďalej a v prípade porušenia pravidiel cestnej premávky bude postupovať nekompromisne.

Súvisiace články

Zatvoriť