Tretieho Poliaka, ktorý bol účastníkom tragickej naháňačky na Orave pustili na slobodu ŽILINA

Spoza mreží sa vykúpil. Žilinský sudca poslal na slobodu aj tretieho cestného piráta z Poľska, ktorý má najväčší podiel na tragickej nehode na Orave.

Tá sa stala v katastri Dolného Kubína ešte 30. septembra 2018. Trojica Poliakov sa rozhodla pretekať na luxusných autách. Netušili, že ich zábavka sa skončí úmrtím nevinného človeka. Vo vysokej rýchlosti a cez plnú čiaru predbiehali ostatné autá a nebezpečný manéver nezvládli.

Vodič Mercedesu sa stihol zaradiť, vodič Ferrari pribrzdil, na čo do neho vzápätí narazil vodič Porsche, ktorý sa čelne zrazil so slovenským vodičom Škody Fabie. Pri zrážke utrpel 57-ročný vodič Škody ťažké zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol. Zranenia mali aj jeho 50-ročná manželka a 21-ročný syn.

Cestného piráta Adama z Poľska, ktorý šoféroval Mercedes a spôsobil tragickú nehodu na Orave, prepustili 25.3. 2019 na slobodu. Vykúpil sa za tisíce eur, súd mu nariadil monitorovací náramok. Netrvalo dlho a za ním išiel domov ďalší Poliak Lukasz, ktorý riadil Ferrari. Tretí vodič Marcin, ktorý bol za volantom Porsche, bol do štvrtka stíhaný väzobne.

Senát Okresného súdu v Žiline však na štvrtkovom pojednávaní rozhodol o jeho prepustení z väzby na slobodu. Väzba bola nahradená prijatím písomného sľubu obvineného a prijatím peňažnej záruky vo výške 25-tisíc eur. To však nie je všetko. „Obvinený je zároveň povinný oznámiť policajtovi, prokurátorovi alebo súdu, ktorý vedie konanie, každú zmenu miesta pobytu,“ uviedla hovorkyňa Krajského súdu v Žiline Lenka Belavá.

Prepustenie na slobodu sa však môže pre Marcina onedlho skončiť, lebo za obzvlášť závažný zločin všeobecného ohrozenia mu hrozí až 20 rokov väzenia. Vyšetrovanie tohto smutného prípadu sa blíži ku koncu.

post_1

Súvisiace články

Zatvoriť