Vodič nezastavil na STOPKE: Zrážka dvoch vozidiel, 5 osôb sa zranilo RIMAVSKÁ SOBOTA

V pondelok v dopolodňajších hodinách sa v Rimavskej Sobote stala dopravná nehoda, pri ktorej sa zrazili dva osobné motorové vozidlá.

Vodič (28) jedného z vozidiel jazdil v smere do centra mesta, pričom po zastavení na hranici križovatky sa dostatočne nepresvedčil, či môže bezpečne pokračovať v jazde.

Muž nerešpektoval dopravnú značku, ktorá mu prikazovala zastaviť a dať prednosť v jazde druhému vozidlu.  Následkom toho došlo k zrážke s ďalším autom, ktoré viedla 42-ročná vodička, ktorá išla po hlavnej ceste v smere od Košíc na Lučenec.

„Pri dopravnej nehode sa 5 osôb ľahko zranilo, vrátane vodičov. Alkohol u nich zistený nebol, ale príčinou nehody bola nesprávna jazda cez križovatku,“ uviedla polícia.

Prečitajte si!

Polícia informuje verejnosť, že vodič, ktorý prichádza do križovatky po vedľajšej ceste označenej dopravnou značkou „Daj prednosť v jazde“ alebo „Stoj, daj prednosť v jazde“ je povinný dať prednosť v jazde vozidlám a ostatným účastníkom cestnej premávky prichádzajúcim po hlavnej ceste, okrem chodcov, ktorí neprechádzajú cez križovatku v organizovanom útvare.

Súvisiace články

Zatvoriť